Υπεύθυνος/η Καταστήματος Εστίασης στην πόλη των Σερρών

  • ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ
  • Σέρρες

Καθήκοντα:
  • Αποτελεσματικό συντονισμό όλων των καθημερινών δραστηριοτήτων
  • Επίβλεψη και εκπαίδευση προσωπικού
  • Διασφάλιση της άριστης και ποιοτικής εξυπηρέτησης πελατών με ευγένεια και προθυμία
  • Εκπαίδευση και καθοδήγηση του νεοεισερχόμενου προσωπικού για αποτελεσματική ανάληψη των καθηκόντων του
  • Ετοιμασία του προγράμματος εργασίας / βάρδιας του προσωπικού και αποτελεσματική διαχείριση πιθανών αλλαγών.
  • Αποτελεσματική διαχείριση των θεμάτων προσωπικού του Εστιατορίου (πχ. τήρηση ωραρίου, εμφάνιση / στολή, άδειες προσωπικού κ.α.)
  • Διασφάλιση σωστής διαχείρισης του ταμείου των Εστιατορίου (άνοιγμα, κλείσιμο)
  • Αποτελεσματικός έλεγχος του επιπέδου των αποθεμάτων του καταστήματος
  • Συμβολή στη συνεργασία μεταξύ κουζίνας και εξυπηρέτησης
  • Τήρηση των προτύπων σερβιρίσματος και εξυπηρέτησης
  • Τακτικά meetings με το προσωπικό για την επίλυση προβλημάτων ή δυσλειτουργιών
  • Διασφάλιση και έλεγχος των θεμάτων υγιεινής και ασφάλειας καθώς και διασφάλιση της σωστής παρουσίασης και εικόνας του Εστιατορίου
  • Τήρηση των θεμάτων ασφάλειας και υγείας στο εστιατόριο και διατήρηση της καλής κατάστασης του εξοπλισμού

Προσόντα:

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε διευθυντική θέση σε εστιατόριο η/και ξενοδοχειακή μονάδα στον επισιτιστικό τομέα
  • Εμπορική αντίληψη και προσανατολισμός
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση
  • Ικανότητα άμεσης επίλυσης προβλημάτων
  • Γνώση διαδικασιών και προτύπων HACCP
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης προσωπικού
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Φιλική προσωπικότητα και διάθεση
  • Προσεγμένη εμφάνιση
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές Εταιρείας:

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση

•    Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας

Πληροφορίες & Αποστολή βιογραφικών

Γραφείο Idea
29ης Ιουνίου & Παύλου Μελά γωνία, Σέρρες
Τηλέφωνο: 2321302583